Mateřská škola

 

 

Třída mateřské školy

Kontakt:

O nás

Od září roku 2009 je mateřská škola členem celostátní sítě mateřských škol podporujících zdraví. Školní vzdělávací program naší mateřské školy vychází z modelového programu “Mateřská škola podporující zdraví” a je v souladu s Rámcovým programem předškolního vzdělávání. Je zaměřen na dítě a jeho téma je “Svět kolem nás od jara do zimy.”

Mateřská škola je od září 2019 vedena jako dvoutřídní. Věkově smíšené třídy navštěvují děti od 2 do 6let, při odkladu školní docházky do 7 let. Kapacita MŠ je 35 dětí.

Budova je poschoďová, MŠ se nachází v přízemí budovy, v patře je Základní škola s pěti ročníky ve třech třídách, která je organizována jako dvoutřídní. Budova ZŠ a MŠ je umístěna uprostřed vesnice naproti Obecnímu úřadu Koněšín.

Z jedné strany budovy je pěstební školní zahrada a z druhé strany zahrada určená k venkovnímu pobytu.

Obec Koněšín se nachází v malebné přírodě, v blízkosti je i vodní přehrada.

Třídy MŠ jsou prostorné, světlé, prosluněné, orientované na východ a na jih. První třída je vybavena nízkým, estetickým nábytkem tak, aby děti dosáhly do polic, kde jsou  umístěny hračky. Mají tak možnost si hračku samy podat a vrátit ji na místo dle své potřeby a úvahy. Učí se tak nejen samostatnosti, ale i samotnému myšlení, jednání, sebeobsluze a rozhodování. Ve třídě jsou umístěny pracovní stoly a židle podle velikosti, které děti využívají při různých činnostech. Druhá třída slouží dětem k činnostem a je také využívána jako tělocvična. Je vybavena kusovými koberci, stoly a židlemi dle velikosti.

Třídy se nám daří vybavit funkčními, podnětnými, estetickými a hygienicky nezávadnými hračkami, předměty a materiály ke hraní. Děti pobývají a hrají si v bezpečném prostředí, které splňuje veškeré hygienické podmínky a mají dostatek prostoru a světla pro svoje hry a činnosti. V uplynulém období byly prostory kompletně zrekonstruovány, včetně nového osvětlení a snížení podhledů.

Děti učíme žít zdravým způsobem, ve zdravém životním prostředí v součinnosti s dalšími atributy, jako je např. zdravá výživa. Proto je do jídelníčku denně zařazováno ovoce, zelenina, dostatečné množství mléčných výrobků, bílé maso, ryby, luštěniny a celozrnné pečivo. Dbáme také na pitný režim. Děti mají možnost kdykoliv se jít napít ze svého hrnečku. K dispozici jsou nádoby s pitím, které umí děti samy obsluhovat. Na výběr je vždy ze dvou nápojů.

Školní zahrada, která obklopuje z jedné strany MŠ je velmi pěkná. Celoročně dětem nabízí dostatek volného pohybu. Letos byla zahrada dovybavena novými hracími prvky. Dále byla osázena novou zelení. Zahrada má k dispozici dřevěný domeček, kolotoč, věž se skluzavkou, houpací hnízdo, prolézací housenku, lavičky a dostatečně velké pískoviště, do kterého je každý rok dovážen nový písek a je přikryto ochranou plachtou.

V MŠ s dětmi pracují 4 kvalifikované učitelky, 2 provozní síly a 1 kuchařka. Součástí MŠ je vlastní kuchyně a jídelna. Dále k MŠ patří šatna, která je vybavena novým nábytkem a dětem slouží k převlékání a ukládání věcí. Sociální zařízení odpovídá hygienickým předpisům.

Všichni zaměstnanci školy se snaží dětem zabezpečit zdravé, vstřícné, estetické, podnětné a bezpečné prostředí plné pohody. Vytváříme dětem prostor pro spontánní hru a učení vlastním prožitkem, s dostatkem pohybu, optimálním denním režimem a zdravou výživou.

Naší snahou je vychovávat děti ke zdraví, zdravému životnímu stylu a zdravým mezilidským vztahům. 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)